Blog

Czerwiec 2018

 

 

Z satysfakcją informujemy o opracowaniu przez nasz zespół fizjoterapeutów nowego rodzaju treningu: ćwiczeń mięśni dna miednicy (tzw. Kegla).

Planujesz ciążę? Urodziłaś dziecko? Chcesz odczuwać więcej satysfakcji z seksu? Zbliża się menopauza? Jeśli tak to ćwiczenia ze Stellą BIO są właśnie dla Ciebie.

 

Ćwiczenie mięśni dna miednicy ma na celu zapobieganie, leczenie oraz przeciwdziałanie skutkom zbyt słabych „mięśni Kegla”, takim jak: nietrzymanie moczu, obniżenie narządów jamy brzusznej, bóle pleców oraz zaburzenia erekcji. 

Szczegółowy opis treningu mięśni Kegla

 

Program terapii  w Sanatorium SAN Medical SPA ułożony zostaje indywidualnie i skierowany jest zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Może to być jeden trening lub pakiet pobytowy w ramach terapii indywidualnej

 

 

Do diagnostyki i nauki aktywacji mięśni dna miednicy wykorzystujemy aparat Stella BIO – urządzenie służące do elektromiografii (EMG), pozwalające ustalić wielkość i charakter zmian patologicznych w mięśniach a także określić dynamikę procesu leczenia. 

 

Koszt pierwszej diagnostyki wynosi 50,00 zł/ brutto. Do jej wykonania konieczny jest zakup elektrody, dzięki której w przyszłości pacjent może powtórzyć badania- cena elektrody wynosi 100 zł/ brutto.

Każdy kolejny trening jest w  cenie 100 zł/brutto.
 
Dla Państwa wygody uruchomiliśmy specjalny nr telefonu do fizjoterapeutki Agaty Iwanetzkiej, która prowadzi treningi i udziela wszelkich informacji.

Tel. 790 565 801

 

 

 

 

Maj 2018

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

 

Z dniem 30 czerwca zakończona zostanie dotyczasowa współpraca Sanatorium San z udostępnianym dla gości naszego obiektu parkingiem, znajdującym się po przeciwnej stronie ulicy od wejścia do Sanu.  Zarząd Sanatorium SAN rozpoczął projekt zaaranżowania terenu wokół obiektu, w celu udostępnienia możliwości rezerwacji niestrzeżonych miejsc parkingowych.  Wyznaczonych zostanie około 21 płatnych miejsc parkingowych, dostępnych od 4 lipca 2018. 

 

 

Informacje na temat opłaty i rezerwacji miejsc uzyskają Państwo pod numerem telefonu:

 

94 - 35 - 264 - 41

94 - 35 - 264 - 40

 

 

Ponadto publikujemy do Państwa dyspozycji listę parkingów,

znajdujących się w pobliżu naszej lokalizacji.

 

 

*  METEO – parking strzeżony, płatny - ul. Kasprowicza 95/ 6  608 – 331 - 463

 

*  MINIGOLF – parking strzeżony, płatny - ul. Kasprowicza 13   603 – 911 - 929

 

*  Hotel DIVA Spa - parking strzeżony, płatny, podziemny - ul. Kościuszki 16  94 – 353 - 6000

 

*  Parking ul. Konopnickiej (róg ul Kasprowicza, przy poczcie) – parking strzeżony, płatny

  695 – 176 – 782

 

*  Parking ul. Tarnowskiego 5 – parking strzeżony, płatny

  881 – 964 - 111

 

*  Park Auto 24 - ul. Okopowa 9 – parking strzeżony, płatny 

  502 – 151 - 987

 

*  Hotel Solny Resort SPA – parking strzeżony płatny

  881 – 964 - 111

 

*  Parking ul. Koszalińska – parking strzeżony, płatny

 881 – 964 - 111

 

*  Przy Parsęcie 24h (przy PKS) - ul. Kamienna 1b – parking strzeżony, płatny 

 94 - 354 - 6495

 

 

 

Ponadto polecamy bezpłatny, niestrzeżony parking przy kołobrzeskim amfiteatrze (ul. Kasprowicza).

 

 

                                                                                                       Z poważaniem,

 

                                                                                                                          Sanatorium San

 

 

 

 

Marzec 2018

 

Szanowni Państwo,

z satysfakcją informujemy, że nasz zespół fizjoterapeutów tworzący niemal już Instytut Terapii Manualnej w Sanatorium San, stale się dokształca aby jeszcze lepiej Wam służyć. Rozwijamy szczególnie umiejętności z metod Mc Kenzie, Kaltenborna i Evjentha. Załączamy certyfikaty z ostatnich szkoleń.

 

Z poważaniem, 
 
Wojciech Furmanek
Dyrektor Generalny

 

 

Luty 2018

 

SAN zaprasza do skorzystania z nowego zabiegu, dostępnego w naszej ofercie, jakim jest

TRENING STABILIZACYJNY na platformie Zebris.

Jest to trening propriocepcji oparty na biofeedbacku. Propriocepcja, inaczej czucie głębokie- jest zmysłem w układzie mięśniowo-szkieletowym, który odpowiada za dostarczanie informacji na temat położenia ciała w przestrzeni oraz ustawienia poszczególnych części względem siebie. Informacje te potrzebne są człowiekowi podczas aktywności fizycznej, gdzie bodźce zmieniają się bardzo szybko, ale także w codziennym życiu przy wykonywaniu najprostszych czynności. Trening biofeedback na platformie Zebris oparty jest na wizualnej grze komputerowej podczas której pacjent obserwuje swoje osiągnięcia na monitorze;

Platforma FDM firmy Zebris  umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże w trakcie chodu (biegu) po platformie oraz analizę poszczególnych faz chodu. Oprogramowanie pozwala zmierzyć do 4 cykli chodu w jednym teście. Program umożliwia ocenę parametrów chodu takich jak: prędkość, długość i szerokość kroku, czas kontaktu stopy z podłożem, długość ścieżki przemieszczania się rzutu środka nacisku i inne Ponadto istnieje możliwość oceny równowagi śledząc przemieszczanie się rzutu środka ciężkości. W trakcie pomiaru zapewniony jest pełny biofeedback. Platforma  pozwala na kompleksową ocenę lokomocji z parametrami kinematycznymi, analizą biopotencjału z mięśni.

 

Wskazania przy leczeniu schorzeń neurologicznych, urazach więzadłowych czy układu kostno-szkieletowego lub przeciążeniu struktur okołostawowych.

Lista zabiegów dostępnych w Sanatorium SAN 

 

 

 

Styczeń 2018

 

Zakupiliśmy 4 rowery spinningowe do naszej siłowni!!! 

Rower spinningowy inSPORTline Kapara swoimi parametrami i precyzją wykonania przewyższa niektóre, znacznie droższe modele, użytkowane w centrach fitness i siłowniach. Rower spinningowy inSPORTline Kapara jest przeznaczony do intensywnego treningu z dużym obciążeniem, w warunkach domowych. Dodatkowe atuty modelu to niezawodny, cichy system hamulcowy i maksymalnie długa żywotność. Sprzęt nie zawiera komputera.

Rower treningowy inSPORTline Kapara jest wyposażony w oparcia dla przedramion i płynną regulację obciążenia; działa bez biegu jałowego w cichy sposób. Dodatkowe parametry: 18 kg koło zamachowe, aluminiowe pedały, nośność 150 kg, regulowana kierownica i siedzenie.

 

 

 

Wrzesień 2017

 

Sanatorium SAN ma zaszczyt poinformować Państwa, że oferta  Bazy Zabiegowej SAN, została rozszerzona o nowe badanie Analizy Składu Ciała.

 

Zmiany w wadze ciała mogą być spowodowane przez zmiany zawartości wody, tłuszczu czy tkanki mięśniowej - oznacza to, że w prawidłowym prowadzeniu programu utraty wagi niezbędna jest indywidualna analiza składu ciała. Przez wiele lat analiza bioimpedancji elektrycznej (BIA) stała się dobrze rozpoznawalną, szybką i prostą oraz całkowicie bezinwazyjną metodą pomiaru składu ciała.

W krótkim czasie i przy małym wysiłku otrzymujemy rzetelne dane na temat pacjenta.

Współczesna medycyna żywieniowa nie ocenia już stanu zdrowia pacjenta oraz odżywienia na podstawie wagi ciała, lecz na podstawie analizy składu ciała.

 

 

Analiza składu ciała przy wykorzystaniu wyników impedancji bioeletrycznej (BIA) 

  szczegółowa specyfikacja badania

 

Zapraszamy!!!

 

                                                                          BIACORPUS RX 4000

 

 

 

Sierpień 2017

 

PRECOR i nowa technologia maszyny aerobowej

 

 

Bieganie to jedna z najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych form aktywności fizycznej, które zmusza serce oraz płuca do większego wysiłku, dzięki czemu wzmacnia organizm i poprawia jego kondycję.

By zachęcić do intensywnego wysiłku PRECOR opracował nową technologię maszyny aerobowej, Adaptive Motion Trainer. czyli trenażer dostosowujący się do Twojego indywidualnego ruchu, pozwalając ćwiczyć w dowolnym wymiarze --> Ćwicząc z różnym obciążeniem, możesz wykonywać krótkie i długie kroki, step, kroki eliptyczne (jak na crosstrainerze), czy nawet biegać - tak jak na bieżni. Jedyną barierą jest Twoja wyobraźnia. Gdy tylko poczujesz zmęczenie, możesz zmienić krok i obciążać inne partie mięśni. Odpowiedni dobór treningu pozwoli na spalenie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni.

Urządzenie ATM to rewolucja w dziedzinie Fitness, które nie musi być monotonnym powtarzaniem tego samego ruchu!

Urządzenie ATM dostępne od dziś w Sali Fitness Sanatorium SAN.  ZOBACZ FILM

 

 

 

 

Lipiec 2017

 

Akademia Zdrowego Kręgosłupa do Sanatorium San!!

 

Od września 2017 nasz program  wzbogaciliśmy o badanie lekarskie u lekarza specjalisty rehabilitacji ruchowej oraz o test prawidłowości postawy na platformie ZEBRIS. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik otrzyma konspekt i film instruktażowy na płycie CD z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania w domu, do czego serdecznie zachęcamy.

OBEJRZYJ FILM

 

 

 

 

 

 

Czerwiec 2017

 

Sanatorium SAN - znajdź nas na Youtube.com!

 

Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszego nowo utworzonego kanału na portalu You Tube, gdzie będą mogli Państwo obejrzeć najnowsze aktualności z życia Sanatorium San;

Na naszym kanale mogą Państwo obejrzeć relacje z uczestnictwa w Terapii Indywidualnej w formie 20 min filmu przygotowanego przez zespół specjalistów naszego Sanatorium San. Kilkając na linkzostaną Państwo przekierowani do filmu.

 

Krótki film obrazujący Sanatorium SAN

 

 

 

 

Kwiecień 2017

 

Opinie Holiday Check 2017

 

W roku 2017 dzięki opiniom naszych Gości zostaliśmy ocenieni na 4.9 pkt na 6 możliwych! Dziękujemy za zaufanie! Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości podwyższyć tą ocenę! 

 

 

 

 

 

 

Czerwiec 2016

 

Terapia Indywidualna Sanatorium SAN.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dot. Terapii Indywidualnej, której program przygotowany został przez naszych lekarzy specjalistów dla tych Państwa, którzy w pełni koncentracji chcą otworzyć się na nowy styl życia, w jaki wprowadza Terapia.

 

 

Krótki film wprowadzający & szczegóły oferty.

 

 

 

 

Lipiec 2016

 

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe w terenie z instruktorem na rowerze typu tandem (dwuosobowy).

 

Podczas 1 h zajęć uczestnik może wykonywać ćwiczenia, które dotleniają organizm w strefie czystego powietrza nadmorskiego parku krajobrazowego.

 

Cena : 35 PLN / h.

Zapraszam

Beata Kler

Trener sportowy

 

 

 

Marzec 2015

 

Wywiad z Dyrektorem Generalnym Sanatorium SAN Wojciechem Furmankiem

 

 Panie dyrektorze, czy warto przyjechać do    Sanatorium San?

Uważam, że Sanatorium San jest pod wieloma względami wyjątkowe. Największym jego wyróżnikiem, moim zdaniem, jest bardzo korzystny dla naszych gości stosunek jakości oferowanych usług do ich ceny, a także ich różnorodność. Tu upatruję naszą główną przewagę nad innymi obiektami typu medical spa.

 A jak udaje się to osiągnąć?

W naszej strategii przyjęliśmy zasadę oferowania dobrej jakości za przyzwoitą cenę. W praktyce oznacza to, że nie aspirujemy do standardu wyposażenia pokoi na poziomie pięciogwiazdkowych hoteli, a główny nacisk położyliśmy na część medyczną, gdzie nie zgadzamy się na żadne kompromisy. W efekcie nasi goście otrzymują optymalną ofertę, płacąc tylko za leczenie, co  nie oznacza, że nie dbamy o inne obszary związane z pobytem u nas.

 

Co uważa Pan za główny atut Sanatorium San?

Jestem szczególnie dumny z naszej załogi, która po prostu lubi swoją pracę, a przy tym jest to zespół prawdziwych fachowców. Nasze programy specjalne, takie jak dieta Dr Bardadyna, Akademia Zdrowego Kręgosłupa, trening personalny, czy terapia manualna są naszą wizytówką i będą stale rozwijane.

Czy wierzy Pan w działanie zabiegów balneologicznych?

 Nie wierzę, bo nie muszę. Działanie lecznicze kołobrzeskiej borowiny i solanki zostało już dawno naukowo udowodnione. Zresztą korzystam z tych zabiegów osobiście, mimo stosunkowo młodego wieku. Ponieważ biegam amatorsko ultra maratony, czyli biegi powyżej 100 kilometrów, jestem częstym gościem gabinetu terapii manualnej, gdzie nasi specjaliści dosłownie stawiają mnie na nogi. Złamany przeze mnie w wypadku na rowerze kręgosłup jest również w Sanie regularnie serwisowany. Mam wielkie szczęście, że pracuję w Sanatorium.

Więc Wasza oferta nie jest skierowana tylko do starszych osób?

Proszę Pani, moja 16 letnia córka wręcz uwielbia tu przyjeżdżać, a żona wciąż mnie dopytuje, kiedy ją zaproszę do Sanu. A co mam powiedzieć o całej rzeszy odwiedzających nas pracowników biurowych, którym pomagamy w naszej Akademii Zdrowego Kręgosłupa? Rzeczywiście, wraz z wiekiem naszych klientów zainteresowanie nami rośnie, ale jednocześnie rośnie świadomość społeczeństwa, że korzystniej jest spędzić prozdrowotnie czas w uzdrowisku niż bezproduktywnie gdzieś w tropikach.

Dziękuję Panu za wywiad. Paulina Szarejko

 

 

 

 

Styczeń 2015

 

Trening personalny

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na Wasze sugestie wprowadziliśmy do oferty Trening Personalny. Każdy z nas lubi być dopieszczony i potraktowany indywidualnie. Każdy z nas chce zadać trenerowi osobiste pytania i otrzymać dopasowaną do jego problemów odpowiedź, wskazówki. Nasza trenerka Agnieszka Kramarczyk jest teraz do Waszej dyspozycji. Można Jej zadać pytania przed przyjazdem do nas na adres planowanie@san.pl.

Cena zajęć za 1 godzinę to bardzo konkurencyjne 75,00 PLN, ale osoby o takim samym poziomie wytrenowania mogą się umówić w grupie do 3 osób i cena się nie zmieni.

Swoje wrażenia z treningu z Agnieszką opisała mieszkanka Kołobrzegu Magdalena Azierska w swoim blogu http://magdalenaaz.pinger.pl/

Zachęcamy do lektury i do zapisywania się na indywidualne sesje. Warto!

P.S.- ja też byłem u Pani Agnieszki i odkryłem swoje braki.

Teraz po odebraniu kilku lekcji ćwiczę już prawidłowo sam w domu.

Pozdrawiam, Wojciech Furmanek

Dyrektor Generalny Sanatorium San

 

 

 

Maj 2015

 

Dr Wolff -Funktional Training Station

 

Z przyjemnością informujemy, że wyposażyliśmy naszą salę fitness w urządzenie do treningu funkcjionalnego dr Wolffa.

Trening funkcjonalny z obciążeniem własnego ciała to idealna wręcz propozycja prozdrowotnych ćwiczeń zwłaszcza dla osób o słabszej wydolności. Oto zalety takiego treningu: prosty i bezpieczny trening dzięki nowatorskiej formule ; 3 poziomów zaawansowania, idealne uzupełnienie typowego treningu siłowego, dodatkowa motywacja treningowa dzięki gamie ponad 50 ćwiczeń, inteligentna gradacja zaawansowania ćwiczeń pod kątem planowania i monitorowania treningu, trening z systemem podwieszanym .

 

Zachęcamy do wypróbowania urządzenia pod okiem naszch trenerów lub samodzielnie.

https://youtu.be/8q0-uGUXAeE

 

 

 

 

Sierpień 2014

 

Masaż Lomi Lomi Nui

 

to wyjątkowy masaż całego ciała o prastarej tradycji i korzeniach wywodzący się z Hawajów, zwany również masażem Hawajki czy też masażem troskliwych rąk. O unikalności tej techniki decyduje niesamowita oprawa ''ceremonii'' masażu. Terapeuta wykonuje łagodne, płynne i rytmiczne ruchy rękoma w takt muzyki. Porusza się przy tym w specyficzny sposób, określany według hawajskich tradycji krokiem Fregaty. Taneczny krok terapeuty wraz ze specyficznym ruchem rąk przypomina łagodne fale przesuwające się po ciele osoby masowanej a aromat wykorzystywanych olejków kokosowych tworzy idealne warunki do osiągnięcia pełni relaksu i harmonii na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Stosowany podczas zabiegu olejek doskonale nawilża i odżywia suchą i pękającą skórę. Pozytywnie oddziałuje na skórę dojrzałą i uszkodzoną przez słońce.

Działanie:

- uspokajające; - rozluźnia mięśnie, uwalnia od napięć powstałych podczas stresu, odblokowując swobodny przepływ energii; - pobudza układ limfatyczny i krwionośny; - wspomaga przemianę materii i trawienie; - zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów;

Wskazania:

- stany przemęczenia i stresu, - osłabienie organizmu, - złe samopoczucie, - bóle głowy, pleców, - bóle mięśni, - sucha, zniszczona skóra

Przeciwwskazania:

- analogiczne jak w masażu klasycznym.

Czas zabiegu: 50 min.cena 120,00

 

 

 

 

Lipiec 2013

 

Nasz terapeuta manualny mgr Robert Kot ukończył najnowsze szkolenie z metody Ackermana i uzyskał tytuł Osteopaty.

 

 

Maj 2013

 

Ekipa Sanatorium San Maraton Team wzięła udział w I Kołobrzeg Maratonie.

 

Dyrektor Mariusz Sienkiewicz nie ukończył wyjątkowo zawodów z przyczyn technicznych, ale odgraża się, że wróci za rok, 04 maja 2014. Sanatorium SAN było pomysłodawcą i  współorganizatorem I Kołobrzeg Maratonu . Szczegóły na www.maratonkolobrzeg.pl

 

 

2012        

                        

Praca magisterska o działaniu leczniczym basenu solankowego w Sanatorium SAN!

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi wynikami badań przeprowadzonych przez  naszego pracownika mgr Jacka Błaszczyka  na temat wpływu  aktywności ruchowej w basenie solankowym na podstawowe czynności życiowe i odczuwanie bólu.

Praca do pobrania

 

 

Styczeń 2013

 

Dieta dla wegetarian w Sanatorium SAN

Od stycznia 2013 wprowadzamy dietę dla wegetarian. O wyborze tej diety prosimy informować w recepcji  po przyeździe przy rezerwacji pobytu.

 

 

Lipiec 2012

 

Mamy kosmetologa w drużynie !

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że członkini naszego zespołu Pani Ewelina Szymańska uzyskała tytuł kosmetologa w specjalności kosmetologia lecznicza na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Zachęcamy Państwa do oddania się w Jej niesamowite ręce w ramach usług naszego Gabinetu Urody

 

 

 

19 stycznia 1973
 
 
Sanatorium San otrzymało wpis do rejestru zakładów lecznictwa uzdrowiskowego w Uzdrowisku Kołobrzeg dnia 19 stycznia 1973 r, wydany przez Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Kołobrzegu.