Kołobrzeg
| PL | EN | DE |

Terapia manualna

W dziale Terapii Manualnej SAN MEDICAL SPA prowadzi się leczenie czynnościowych zmian narządu ruchu występujących pod postacią zaburzeń zlokalizowanych w obrębie stawów oraz tkanek miękkich takich jak mięśnie, więzadła, powięzie czy skóra.

Celem oddziaływania terapeutycznego jest usunięcie stwierdzonych zaburzeń  i związanych z nimi dolegliwości bólowych poprzez zastosowanie celowanych technik manualnych.

Podstawowe techniki  stosowane w terapii manualnej to techniki tkanek miękkich, trakcje, mobilizacje, manipulacje. Terapia manualna stosowana w San MEDICAL SPA jest szczególną formą terapii zaburzeń narządu ruchu. Jest często błędnie utożsamiana z kręgarstwem, które w przeciwieństwie do terapii manualnej nie posiada żadnych podstaw w źródłach wiedzy medycznej. Należy do dziedziny fizjoterapii i jest poparta badaniami naukowymi.

Terapia manualna polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Pierwszą częścią badania jest zazwyczaj dokładny wywiad. Następnie dokonuje się badania jakości ruchu, jego zakresów, biomechaniki oraz innych czynników (np. bolesności). Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości i ustąpienia stanów zapalnych. 


Nasi fizjoterapeuci wyjaśniają czym jest zabieg terapii manualnej

SPRAWDŹ CENĘ zabiegi lecznicze, poz. 53

Zobacz również:  "Fakty i mity wokół terapii manualnej"

Zabieg dostępny również w ramach pakietu Terapii Indywidualnej

Zachęcamy do obejrzenia 

- filmu wprowadzającego, czym jest Terapia Indywidualna (2 min)

- szczegółowo obrazującego charakter Terapii Indywidualnej (22 min)

-filmu o nowym gabinecie Roberta Kota