Kołobrzeg
| PL | EN | DE |

O nas

 SAN sp. z o.o.  w Kołobrzegu jest obiektem typu Medical SPA, co oznacza, że naszym powołaniem jest leczenie. Zatrudniamy lekarzy i sztab fizjoterapeutów, aby móc poprawić jakość życia naszych gości. Nasza nowoczesna  Baza Zabiegowa jest doskonale wyposażona i oferuje kilkadziesiąt zabiegów leczniczych.

Sanatorium SAN ze względu na położenie w Uzdrowisku Kołobrzeg oraz posiadaną kadrę z jej wiedzą i doświadczeniem oraz sprzęt i wyposażenie nowoczesnej bazy zabiegowej, specjalizuje się w leczeniu:

  1. schorzeń układu krążenia
  2. schorzeń układu oddechowego
  3. schorzeń narządu ruchu ( ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, zwyrodnieniowe)
  4. cukrzycy i otyłości

Leczenie powyższych chorób  metodami tradycyjnymi jest często bardzo trudne i uciążliwe dla pacjentów, gdyż często  wiąże się z przyjmowaniem dużej ilości leków, które nie są obojętne dla organizmu i niejednokrotnie wykazują szkodliwe działanie na narządy wewnętrzne. W leczeniu uzdrowiskowym dąży się do ograniczenia terapii farmakologicznej i zastosowania w to miejsce alternatywnie zabiegów fizykalnych.

Zabiegi fizykalne są sprawdzoną i skuteczną metodą leczenia różnych dolegliwości, a także doskonałą profilaktyką w wielu schorzeniach, na które narażony jest każdy człowiek. W naszej ofercie są zarówno zabiegi tradycyjne jak i nowe, wprowadzone do lecznictwa w ostatnich latach. Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom i oczekiwaniom naszych gości stworzyliśmy nowoczesną bazę zabiegową, w której pracują terapeuci o dużym poziomie umiejętności i wysokich kwalifikacjach zawodowych. Nasza oferta zabiegowa jest cały czas na bieżąco rozszerzana o nowe zabiegi.

Do najważniejszych możliwości leczniczych zabiegów fizykalnych należą:

  1. zwalczanie bólu
  2. zwalczanie stanów zapalnych
  3. zwiększenie odporności ogólnej organizmu
  4. regulacja pracy serca, układu krążenia, oddychania i przemiany materii
  5. zwiększenie wydolności organizmu
  6. poprawa funkcji ruchowych poprzez zwiększenie ruchomości w stawach oraz polepszenie pracy i siły mięśniowej

Brak ruchu (lub jego ograniczenie) jest bardzo często spotykany w obecnym czasie. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom jakie niesie ze sobą życie spędzane w samochodzie, przy komputerze, w biurze. Zabiegi przeciwdziałają skutkom zmniejszonej aktywności ruchowej. Dlatego warto będąc gościem w naszym sanatorium poddać się serii zabiegów, które przywrócą sprawność fizyczną oraz poprawią samopoczucie, sprawią, że znów będziecie Państwo mogli aktywnie pracować czy wypoczywać.

Przystępując do korzystania z zabiegów należy pamiętać, że leczenie uzdrowiskowe  jest skuteczne tylko wtedy, kiedy zabiegów będzie kilka w serii. Pojedynczy zabieg nie będzie oddziaływał. Dlatego ważne jest, aby korzystać z zabiegów systematycznie podczas całego pobytu w sanatorium. W początkowej fazie kuracji mogą Państwo odczuwać pogorszenie samopoczucia i nasilenie objawów bólowych. Jest to normalna fizjologiczna reakcja organizmu na nowe bodźce i nie stanowi zagrożenia dla przebiegu kuracji. Powinna ustąpić po kilku dniach. Aby bezpiecznie przystąpić do leczenia trzeba zawsze zasięgnąć porady lekarza. Lekarz znając aktualny stan rozwoju choroby, którą chcą Państwo leczyć  u nas oraz wiedząc o innych chorobach występujących równolegle jest w stanie określić najkorzystniejszą dla Państwa formę kuracji. Stąd też duża różnorodność zabiegów o podobnym działaniu leczniczym, lecz o różnym oddziaływaniu na układy i narządy człowieka.

San sp. z o.o. otrzymało wpis do rejestru zakładów lecznictwa uzdrowiskowego w Uzdrowisku Kołobrzeg dnia 19 stycznia 1973 r, wydany przez Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Kołobrzegu.

Rehabilitacja i odnowa biologiczna dzięki naturalnym czynnikom balneologicznym występującym w Kołobrzegu, czyli borowinie, solance i dużemu stężeniu jodu, nabierają tu  innego wymiaru. 

Można u nas także po prostu wypocząć, rezygnując z zabiegów leczniczych (opcja Hotel SAN), skorzystać z zabiegów relaksacyjnych i upiększających (Gabinet Urody) oraz zregenerować organizm spędzając niezapomniany czas na wczasach odchudzających na licencji  Dr Bardadyna. Nasza Akademia Zdrowego Kręgosłupa  zdobywa coraz większą popularność, zaś najnowszy program Terapii Indywidualnej jest ukierunkowany na dopasowanie leczenia do potrzeb pacjenta w najwyższym możliwym stopniu, gdyż nasz gość ma podczas pobytu osobistego opiekuna -terapeutę.

Nasze usługi można także łączyć wybierając dla siebie najdogodniejsze opcje.

Jesienią warto się zastanowić, czy święta i "sylwester" w sanatorium nad morzem to nie jest lepszy wybór niż  spędzanie magicznych Świąt w domu, w którym na codzień spędzamy całe mnóstwo czasu...

Przede wszystkim  jednak zapewniamy, że czas spędzony w przepięknym Kołobrzegu pod opieką naszego zespołu naładuje Państwa baterie nową pozytywną energią i pozwoli  po powrocie do domu w codziennym życiu na bycie lepszym, zdrowszym i zadowolonym z siebie człowiekiem.

Oczywiście zdarzają się nam błędy. Prosimy wówczas o wypełnienie ankiety. Zawarte tam uwagi pozwolą nam na polepszenie oferty i poziomu oferowanych usług.