Kołobrzeg
| PL | EN | DE |

TRENING PERSONALNY - TERAPEUTYCZNY

Jest to propozycja dla osób wymagających indywidualnego podejścia. Fizjoterapeuta podczas swojej sesji terapeutycznej dopasowuje ćwiczenia uwzględniając aktualne potrzeby i możliwości klienta. Trening personalny jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla pacjentów zmagających się z bólem, ograniczeniami ruchu, czy też innymi dolegliwościami pourazowymi, jak i dla osób chcących poprawić formę lub udoskonalić swoje możliwości motoryczne w dyscyplinie sportowej, którą uprawiają. Podczas treningu terapeuta posługuje się wieloma technikami rehabilitacyjnymi w zależności od potrzeb, m.in:

CORE STABILITY - trening oparty na stabilności ogólnej i ćwiczeniach głębokiego gorsetu mięśniowego; to ćwiczenia, które angażują środek ciała, czyli wszystkie mięśnie stabilizujące miednicę oraz wspomagające utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Systematyczne wzmacnianie ćwiczeniami Core stability wspomaga rehabilitację, zwiększa siłę i poprawia sprawność ruchową. Ćwiczenia te są coraz bardziej popularne i znajdują zastosowanie w każdym sporcie, a także w życiu codziennym; mogą zapobiec kontuzjom i urazom, a także wspomóc rehabilitację.Trening ten może wykonywać każdy bez względu na wiek i płeć. Nadaje się zarówno dla osób prowadzących siedzący styl życia - sprawne mięśnie głębokie zmniejszą ryzyko pojawienia się dolegliwości bólowych odcinka lędźwiowego, jak i dla osób czynnie uprawiających sport - ćwiczenia core stability zwiększą osiągi oraz zmniejszą ryzyko wystąpienia kontuzji.

AUTOROZLUŹNIANIE POWIĘZIOWE PRZY UŻYCIU ROLEK PIANKOWYCH - zajęcia z certyfikowanym trenerem BLACKROLL, podczas których terapeuta uczy jak efektownie rozluźnić napięcia i zrosty w mięśniach oraz otaczających je powięziach. Pokazuje też prawidłową technikę rolowania ciała, co przy regularnym stosowaniu, znacząco poprawia gibkość i mobilność ciała oraz zapobiega urazom i kontuzjom. Jedyne przeciwwskazania do zabiegu: złamania, oparzenia, przerwanie ciągłości skóry, widoczne żylaki, siniaki,

MTT - MEDYCZNY TRENING TERAPEUTYCZNY  jest programem rehabilitacyjnym stanowiącym ostatni etap usprawniania ruchowego. Terapeuta dopasowuje odpowiednie obciążenia wysiłkowe, które prowadzą do osiągnięcia pełni sprawności ruchów po urazie.
Głównymi celami MTT jest:
- poprawa ruchomości stawów,
- zwiększenie siły oraz poprawa koordynacji ruchowej,
- polepszenie jakości wykonywania czynności dnia codziennego,
- przygotowanie planu treningowego prowadzącego do powrotu aktywności dnia codziennego i sportowej z przed urazu,
- nauka zastępowania utraconej funkcji.

Przeciwwskazania:

złamania

oparzenia

przerwanie ciągłości skóry

widoczne żylaki 

siniaki

Czas trwania zabiegu: do 60 min min.

Wróć do listy zabiegów

Cena dla gości SAN MEDICAL SPA

100,00 PLN

Cena dla osób spoza SAN MEDICAL SPA

123,00 PLN
Lokalna Organizacja Turystyczna Klimatyczny Kołobrzeg Kołobrzeg Biega Kołobrzeg SPA