Kołobrzeg
| PL | EN | DE |

Tlenoterapia hiperbaryczna

Terapia w komorze hiperbarycznej jest w pełni naturalna. Polega na podawaniu pacjentowi tlenu w ciśnieniu wyższym niż atmosferyczne, nie przekraczającym 1,5ATA. Przyjmuje się, iż dzięki temu do naszej krwi dostaje się go kilkakrotnie więcej (tzw. wyższa saturacja), niż z normalnie wdychanego powietrza. Ma to ogromne znaczenie dla kondycji naszego ciała – nawet tych jego części, które nie są ukrwione. Tlen w podwyższonym stężeniu pobudza komórki do wzrostu i odnowy, w tym między innymi szpiku kostnego, naskórka czy naczyń krwionośnych. Nadciśnienie ułatwia przenikanie tlenu przez tkanki i docieranie do źle ukrwionych lub chorych obszarów. Już po jednym zabiegu można odczuć wyraźną poprawę samopoczucia. Aby uzyskać znaczącą poprawę, wskazane jest odbycie kliku lub kilkunastu seansów.

Terapia w komorze jest przy tym przyjemna i nieinwazyjna. Wymaga jedynie wejścia do komory i zajęcia w niej wygodnej pozycji. Podczas sesji pacjenci leżą i relaksują się, mogą też np. czytać książkę, oglądać filmy w swoim telefonie, itp. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, wystarczy być w wygodnym ubraniu, niekrępującym ruchów. W komorze pozycja leżąca jest dowolna którą można zmieniać w trakcie zabiegu. Można leżeć na plecach, na boku czy brzuchu – jak kto woli. Tym, co wyróżnia terapię hiperbaryczną, jest jej bezpieczeństwo, potwierdzone m.in. brakiem ograniczeń wiekowych. Z leczenia mogą korzystać dorośli i dzieci.

Hiperbaryczna terapia tlenem jest bardzo pomocna jako wsparcie leczenia wielu chorób, począwszy od cukrzycy, przez schorzenia dermatologiczne, kardiologiczne i neurologiczne, a skończywszy na chorobach psychicznych. Przyspiesza gojenie ran po operacjach, stymuluje metabolizm, opóźnia procesy starzenia i zwiększa wydolność sportowców. Co więcej, wciąż trwają badania nad jej potencjałem.

Z tlenoterapią hiperbaryczną wiąże się niskie ryzyko powikłań. Sporadycznie w komorze może wystąpić ból zatok lub uszu, mogą się też pojawić przejściowe zaburzenia ostrości widzenia. Jednak odpowiednio dobrane parametry seansu w komorze hiperbarycznej minimalizują wystąpienie tego typu efektów

Zapraszamy na film

Działanie:

Tlenoterapia hiperbaryczna działa zarówno profilaktycznie, jak i pomaga w leczeniu rozmaitych chorób, między innymi takich jak:

· Migreny

– następuje rozkurczenie naczyń krwionośnych, poprawa przepływu krwi, a w efekcie lepsze dotlenienie komórek mózgu. Dzięki temu tlenoterapia hiperbaryczna może wspierać leczenie depresji oraz autyzmu. Lepszy dopływ tlenu pozwala się uspokoić i skoncentrować.

· Choroby skóry

– takie jak wysypki, trądzik, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca, także obrzęki i trudno gojące się rany, a nawet oparzenia. Zwiększenie dopływu tlenu pozwala zregenerować skórę i zabija bakterie beztlenowe niwelując ryzyko infekcji. Wzrost ilości komórek macierzystych przyspiesza odnawianie się tkanek.

· Leczenie chorób zapalnych

np. reumatyzmu – tlen dostarczany organizmowi w czasie oxyterapii zwalcza stany zapalne i łagodzi ból.

· Udar mózgu, choroba wieńcowa, miażdżyca

– za sprawą dostarczenia większej ilości tlenu rozszerzają się naczynia krwionośne, co ułatwia transport krwi w całym ciele. Po udarze czy zawale wspiera powrót do zdrowia i przyspiesza powrót do normalnych funkcji neurologicznych

Wskazania:

Zabiegi tlenoterapii w komorze hiperbarycznej wspomagają między innymi leczenie:

· chorób sercowo-naczyniowych (miażdżyca, nadciśnienie)

· migreny, depresji

· problemów skórnych (AZS, łuszczyca)

· nadwagi i otyłości

· niepłodności

· obrzęków

· anemii

· grzybicy

· po udarze

· neuropatii

· boreliozy

· SM

· zespołu Aspergera

· choroby Parkinsona

· choroby Alzheimera

· choroby układu pokarmowego

· zespołu bolesnego pęcherza

· zespołu stopy cukrzycowej

· szumy w uszach

· zatrucia tlenkiem węgla

· martwicze infekcje tkanek miękkich

· ostrego niedokrwienia tkanek miękkich

· urazów mięśniowo –szkieletowych

· urazów wielonarządowy

· następstw urazów (zmiażdżenia)

· oparzeń termicznych

· nagłej głuchoty idiopatycznej

· głuchoty po urazie akustycznym

· trudno gojących się ran

· zespołu Downa

· autyzmu

· ADHD

· MPD

Przeciwwskazania:

· klaustrofobia

· nieleczona odma opłucnowa

· stosowanie niektórych leków: przy chemioterapii, leczeniu alkoholizmu, przy oparzeniach, ranach, odleżynach, owrzodzeniach (konsultacja lekarska)

· padaczka

· ciąża

· rozrusznik serca

· gorączka

· infekcje wirusowe

· wrodzona sferocytoza (niedokrwistość hemolityczna)

· zapalenie nerwu wzrokowego

Czas trwania zabiegu: do 60 min.

Wróć do listy zabiegów

Cena dla gości SAN MEDICAL SPA

70,00 PLN

Cena dla osób spoza SAN MEDICAL SPA

90,00 PLN