Kołobrzeg
| PL | EN | DE |

Kąpiel solankowo-borowinowa - NOWOŚĆ

Kąpiel łącząca w sobie właściwości dwóch zabiegów - kąpieli solankowej i kąpieli borowinowej.

Podstawę zabiegu stanowi naturalna solanka wydobywana z podziemnych złóż znajdujących się w Kołobrzegu, bogata w wiele cennych dla procesów leczenia składników, wśród których dominuje sód, chlor, magnez, wapń, brom, jod. Dodatkowo kąpiel wzbogacona jest o borowinę leczniczą w formie koncentratu(ługu) borowinowego – zawierającą wyizolowane z borowiny wszystkie substancje czynne z zachowaniem jej właściwości terapeutycznych.

Podstawowe działanie solanek sprowadza się do procesów zachodzących w powierzchownych warstwach skóry, gdzie następuje zmniejszenie odczuwania bólu. Wnikające do tkanek składniki solanki wywołują w nich wielorakie działanie na czynność narządów i układu nerwowego. Dodatkowo dzięki ługowi borowinowemu zwiększają się właściwości zabiegu, powodując rozluźnienie przykurczonych torebek stawowych oraz więzadeł i tkanek okołostawowych (zwiększenie zakresów ruchu). Przyspiesza się odbudowa uszkodzonych elementów stawowych powstałych w procesie chorobowym oraz w wyniku operacji.

Po kąpieli w zależności czy jest to kąpiel całościowa w wannie, czy też częściowa na kończyny górne lub dolne, występuje podwyższenie temperatury skóry o około 0,7 stopnia Celsjusza, które utrzymuje się do trzech godzin, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry i głębiej leżących.

Kąpiel solankowo-borowinowa przeciwdziała także przedwczesnemu starzeniu się skóry i zapewnia zachowanie pięknego wyglądu na długie lata. Likwiduje cellulit oraz rozstępy, znacznie zmniejsza skórkę pomarańczową oraz pomaga w utracie centymetrów poprzez przyspieszenie metabolizmu komórkowego.

Wskazania:

· zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów;

· nerwobóle;

· stany pourazowe narządów ruchu;

· choroby narządów rodnych;

· nerwice, bezsenność;

· przewlekłe choroby dróg oddechowych;

· zaburzenia przemiany materii;

· dolegliwości klimakteryczne;

· przykurcze stawów;

· choroby reumatyczne mięśni;

· przewlekły gościec stawowy.

Przeciwwskazania:

· nowotwór;

· ciąża;

· krwawienia z dróg rodnych;

· żylaki;

· niestabilne ciśnienie;

· ostre stany zapalne.

Czas trwania zabiegu: 10 min.

Wróć do listy zabiegów

Cena dla gości SAN MEDICAL SPA

35,00 PLN

Cena dla osób spoza SAN MEDICAL SPA

45,00 PLN