Kołobrzeg
| PL | EN | DE |

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała przy wykorzystaniu wyników impedancji bioeletrycznej (BIA)

Zmiany w wadze ciała mogą być spowodowane przez zmiany zawartości wody, tłuszczu czy tkanki mięśniowej - oznacza to, że w prawidłowym prowadzeniu programu utraty wagi niezbędna jest indywidualna analiza składu ciała. Przez wiele lat analiza bioimpedancji elektrycznej (BIA) stała się dobrze rozpoznawalną, szybką i prostą oraz całkowicie bezinwazyjną metodą pomiaru składu ciała. W krótkim czasie i przy małym wysiłku otrzymujemy rzetelne dane na temat pacjenta.

Współczesna medycyna żywieniowa nie ocenia już stanu zdrowia pacjenta oraz odżywienia na podstawie wagi ciała, lecz na podstawie analizy składu ciała.

Możemy zbadać naszym urządzeniem:

masę tłuszczu (A)

masę beztłuszczową (B) razem z

masą komorową (BCM)

wodę w organizmie (TBW)

dystrybucję wody zewnątrz i wewnątrzkomórkowej (C).

 

Segmentarny pomiar kończyn jest kluczowy dla precyzyjnego wyniku badania, szczególnie w przypadku obrzęku i problemach z retencją wody, a także asymetrycznej budowy ciała. W związku z tym, że rezystancja korpusu stanowi tylko 10 % rezystancji całego ciała, podczas gdy jego waga odpowiada 50 % wagi całego ciała, analiza składu korpusu jest możliwa dopiero po precyzyjnym określeniu składu i zmian zachodzących w kończynach.

Przeprowadzenie badania jest bardzo szybkie. Komplet 8 elektrod umieszcza się w parach w odpowiednich miejscach na wszystkich kończynach. Proces badania rozpoczyna się po założeniu elektrod przez naciśnięcie przycisku i trwa ok. 20 sekund.

Absolutnie konieczne jest przyjęcie pozycji leżącej na przynajmniej 5 minut, a najlepiej 15 minut przed badaniem. Związane jest to z równomiernym rozłożeniem płynów w organiźmie, a także z faktem wyraźnego wzrostu impedancji w pierwszych10 minutach od przyjęcia pozycji leżącej. Zebrane dane przekazywane są od razu do komputera dzięki połączeniu USB.

Czas trwania zabiegu: do 15 min.

Wróć do listy zabiegów

Cena dla gości SAN MEDICAL SPA

40,00 PLN

Cena dla osób spoza SAN MEDICAL SPA

50,00 PLN
Lokalna Organizacja Turystyczna Klimatyczny Kołobrzeg Kołobrzeg Biega Kołobrzeg SPA