Rehabilitacja w Kołobrzegu

 

Rehabilitacja w Kołobrzegu w Sanatorium SAN Sp. z o.o. jest przeprowadzana ze środków finansowych pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 - 2013 „SAN bez barier – innowacja w Sanatorium SAN kluczem do pozyskania nowych odbiorców z kraju i zagranicy” o numerze umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.01.01.02-32-105/10-00. Dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej w Naszym Sanatorium oferujemy turnusy rehabilitacyjne, których uczestnicy mogą skorzystać z innowacyjnych zabiegów rehabilitacyjnych. 

 
Środki pozyskane w ramach dofinansowania pozwoliły na ulepszenie oferty pobytów leczniczych. Zostały wyeliminowane bariery architektoniczne, m.in. wybudowano dwa podjazdy dla niepełnosprawnych. Przebudowano salę do rehabilitacji ruchowej, zapewniając tym samym sprawne poruszanie się kuracjuszy zmagających się z problemami ruchowymi. Sanatorium SAN w Kołobrzegu dostosowano także dla osób posiadających dysfunkcję narządu wzroku.
 
Kołobrzeg słynie z niespotykanego mikroklimatu, który wspomaga powrót do zdrowia. Przeprowadzane zabiegi rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapii pomagają odzyskać sprawność ruchową i przezwyciężyć problemy związane z narządami ruchu. Z terapii mogą skorzystać również osoby, których dolegliwości w stopniu lekkim utrudniają codzienne funkcjonowanie. W Naszym Sanatorium pomagamy pokonać bóle pleców i kręgosłupa, z którymi zmaga się większa część społeczeństwa. 
 
Łącząc zabiegi rehabilitacji medycznej i fizjoterapii pacjent otrzymuje kompleksową i zespołową terapię, mającą na celu pomoc w przywróceniu pełnej lub częściowej sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Dzięki temu możliwy staje się powrót do czynnego życia społecznego. W Sanatorium w Kołobrzegu lekarze i fizjoterapeuci dobierają indywidualne zabiegi i ćwiczenia dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. 
 
Metody fizjoterapii oferowane w Sanatorium SAN to:
  • terapia manualna
  • fizykoterapia
  • balneoterapia
  • hydroterapia
  • klimatoterapia
  • kinezyterapia
  • masaż leczniczy