Uzdrowisko Kołobrzeg

 
 
W samym sercu Zachodniego Wybrzeża Bałtyku położony jest Kołobrzeg. Unikatowe warunki środowiska naturalnego przyczyniły się do powstania specyficznego mikroklimatu, dzięki któremu miasto stało się jednym z najbardziej zaznanych i cenionych ośrodków uzdrowiskowych. Kuracjusze mogą skorzystać z szerokiej bazy noclegowej, wykwalifikowanej służby medycznej, sprzętu diagnostycznego oraz terapeutycznego. Planując wyjazd do sanatorium nad morzem, warto pomyśleć o Kołobrzegu, ponieważ uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu dolegliwości układu oddechowego, chorób sercowo – naczyniowych, schorzeń układu ruchowego oraz zaburzeń endokrynologicznych. 

 

Sanatorium nad morzem to uzdrawiający klimat

Wyjazd nad morze do Kołobrzegu może przynieść wiele korzyści dla osób, które zmagają się ze słabą odpornością organizmu. Klimat nadmorski charakteryzuje się łagodniejszymi zimami i nieco chłodniejszym latem. Występuje tzw. bryza morska – czyli zmienny wiatr. Rano możemy spodziewać się podmuchów znad morza, a wieczorem znad lądu. Powietrze jest oczyszczone i przefiltrowane – nie występują w nim alergeny. 

 

Panujące w Kołobrzegu warunki klimatyczne są idealne dla osób spędzających swój urlop lub rekonwalescencję w sanatorium. Możliwe jest przeprowadzenie klimatoterapii, czyli korzystanie z bogactwa środowiska naturalnego. Na poprawę stanu zdrowia mają wpływ kąpiele morskie oraz plażowe (plażowanie), spacery brzegiem morza.

 

  •    kąpiele morskie
  •    kąpiele plażowe
       (popularne        plażowanie)
  •    spacery czyli     ruch


          Sanatorium SAN

Kołobrzeg

   

Korzystnie na drogi oddechowe oddziałuje również aerozol morski, z którego cenione jest także uzdrowisko w Kołobrzegu. Pod wpływem wiatru, na morzu tworzą się fale, z których uwalniają się cząsteczki jodu, chloru, soli oraz bromu. Areozol występuje w odległości od 200 do 300 m od linii brzegowej.

 

Warto odwiedzić uzdrowisko San w Kołobrzegu

Oprócz klimatoterapii warto skorzystać z zabiegów i masaży, które są dostępne w naszym sanatorium nad morzem. Ruch na świeżym powietrzu, zdrowa dieta, zastosowanie się do porad lekarzy i fizjoterapeutów sprawi, że po wczasach spędzonych w uzdrowisku wrócą Państwo wypoczęci, pełni wigoru i zapału do pracy.