Dysfunkcja wzrok

 

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnej Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013 pn. „SAN bez barier – innowacja w Sanatorium SAN kluczem do pozyskania nowych odbiorców z kraju i zagranicy” o numerze umowy o dofinansowanie UDA-RPZP.01.01.02-32-105/10-00, Sanatorium SAN Sp. z o.o. oferuje turnusy rehabilitacyjne oraz zupełnie nowe usługi dla osób z dysfunkcją wzroku.

 

W ramach zajęć z wykwalifikowanym instruktorem w pracowni komputerowej proponujemy Państwu prezentację oraz naukę obsługi urządzeń:

  • Auto – Lektor Basic – samodzielne urządzenie czytające dowolny tekst drukowany (gazety, faksy itp.). Podłączenie do Internetu umożliwia obsługę poczty elektronicznej oraz przeglądanie stron www. Podstawowym zadaniem Auto – Lektora jest czytanie tekstu drukowanego, ale można również odczytywać tekst zapisany w jego pamięci. Urządzenie posiada wbudowaną klawiaturę z oznaczeniami brajlowskimi.
  • Mountbatten Brailler Writer Plus – to elektroniczna maszyna brajlowska, która dzięki swym rozbudowanym funkcjom może pracować także jako drukarka i notatnik brajlowski. Podłączenie maszyny do komputera pozwala na dalszą obróbkę wprowadzanych notatek, a także wydruk na drukarce czarno drukowej. Mountbatten Brailler Writer Plus pozwoli na obustronną komunikację pomiędzy osobami nie znającymi Braille’a, a osobami niewidomymi

Ponadto prowadzimy szkolenia z obsługi oprogramowania:

  • Supernova Standard – oprogramowanie jest połączeniem programu udźwiękawiającego Hal, programu powiększającego Lunar oraz syntezatora mowy Orpheus. Program ze względu na swoją funkcjonalność i duże możliwości konfiguracji, jest unikalnym rozwiązaniem. Oprogramowanie pozwala osobom niedowidzącym sprawne poruszać się po stronach internetowych oraz korzystać z arkuszy kalkulacyjnych i edytorów tekstowych..

 

1 godzina zajęć - 40,00 PLN