Co leczymy

Sanatorium SAN ze względu na położenie w Uzdrowisku Kołobrzeg oraz posiadaną kadrę z jej wiedzą i doświadczeniem oraz sprzęt i wyposażenie nowoczesnej bazy zabiegowej, specjalizuje się w leczeniu:

 

1. schorzeń układu krążenia
2. schorzeń układu oddechowego
3. schorzeń narządu ruchu ( ortopedyczno-urazowe, reumatologiczne, zwyrodnieniowe)
4. cukrzycy i otyłości

 

Leczenie powyższych chorób  metodami tradycyjnymi jest często bardzo trudne i uciążliwe dla pacjentów, gdyż często  wiąże się z przyjmowaniem dużej ilości leków, które nie są obojętne dla organizmu i niejednokrotnie wykazują szkodliwe działanie na narządy wewnętrzne. W leczeniu uzdrowiskowym dąży się do ograniczenia terapii farmakologicznej i zastosowania w to miejsce alternatywnie zabiegów fizykalnych.
 

Zabiegi fizykalne są sprawdzoną i skuteczną metodą leczenia różnych dolegliwości, a także doskonałą profilaktyką w wielu schorzeniach, na które narażony jest każdy człowiek. W naszej ofercie są zarówno zabiegi tradycyjne jak i nowe, wprowadzone do lecznictwa w ostatnich latach. Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom i oczekiwaniom naszych gości stworzyliśmy nowoczesną bazę zabiegową, w której pracują terapeuci o dużym poziomie umiejętności i wysokich kwalifikacjach zawodowych. Nasza oferta zabiegowa jest cały czas na bieżąco rozszerzana o nowe zabiegi.

 

 Do najważniejszych możliwości leczniczych zabiegów fizykalnych należą:

 

1. zwalczanie bólu
2. zwalczanie stanów zapalnych
3. zwiększenie odporności ogólnej organizmu
4. regulacja pracy serca, układu krążenia, oddychania i przemiany materii
5. zwiększenie wydolności organizmu
6. poprawa funkcji ruchowych poprzez zwiększenie ruchomości w stawach oraz polepszenie pracy i siły mięśniowej

 

Brak ruchu (lub jego ograniczenie) jest bardzo często spotykany w obecnym czasie. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie niekorzystnym skutkom jakie niesie ze sobą życie spędzane w samochodzie, przy komputerze, w biurze. Zabiegi przeciwdziałają skutkom zmniejszonej aktywności ruchowej. Dlatego warto będąc gościem w naszym sanatorium poddać się serii zabiegów, które przywrócą sprawność fizyczną oraz poprawią samopoczucie, sprawią, że znów będziecie Państwo mogli aktywnie pracować czy wypoczywać.
 

Przystępując do korzystania z zabiegów należy pamiętać, że leczenie uzdrowiskowe  jest skuteczne tylko wtedy, kiedy zabiegów będzie kilka w serii. Pojedynczy zabieg nie będzie oddziaływał. Dlatego ważne jest, aby korzystać z zabiegów systematycznie podczas całego pobytu w sanatorium. W początkowej fazie kuracji mogą Państwo odczuwać pogorszenie samopoczucia i nasilenie objawów bólowych. Jest to normalna fizjologiczna reakcja organizmu na nowe bodźce i nie stanowi zagrożenia dla przebiegu kuracji. Powinna ustąpić po kilku dniach. Aby bezpiecznie przystąpić do leczenia trzeba zawsze zasięgnąć porady lekarza. Lekarz znając aktualny stan rozwoju choroby, którą chcą Państwo leczyć  u nas oraz wiedząc o innych chorobach występujących równolegle jest w stanie określić najkorzystniejszą dla Państwa formę kuracji. Stąd też duża różnorodność zabiegów o podobnym działaniu leczniczym, lecz o różnym oddziaływaniu na układy i narządy człowieka.