ŁAŹNIA RZYMSKA SOLO I ŁAŹNIA RZYMSKA DUAL

           Łaźnia parowa (rzymska) – to sauna w której panuje wilgotność rzędu 100% przy temperaturze od 40°C do 50°C. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec, poza zwykłą funkcją pieca fińskiego, posiada parownik, dzięki któremu  można odbyć  kąpiele ziołowe , aromatyczne oraz peelingi. Ten rodzaj sauny w połączeniu z zastosowaniem naszych preparatów  dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych, a przede wszystkich sprawia, że poczujecie się wręcz bosko po proponowanym przez nas programie. (Program dostępny w Baza zabiegowa -> Lista zabiegowa -> Pozycje 82 i 83).

 

Zapraszamy na wykład Lecznictwo uzdrowiskowe "Dlaczego warto?"

Od lutego 2015 r. zapraszamy cyklicznie na wykład Dr Grażyny Zaręby - Lecznictwo Uzdrowiskowe "Dlaczego warto ?". Najbliższy wykład odbędzie się 22 maja o godzinie 11.30 w sali konferencyjnej w Sanatorium San.

 

Październik 2014

Z przyjemnością informujemy że nasza fizjoterapeutka i opiekunka wczasów odchudzających Dr Bardadyna Aleksandra Pazura uzyskała tytuł instruktora Fitness.

Sierpień 2014

Masaż Lomi Lomi Nui to wyjątkowy masaż całego ciała o prastarej tradycji i korzeniach wywodzący się z Hawajów, zwany również masażem Hawajki czy też masażem troskliwych rąk. O unikalności tej techniki decyduje niesamowita oprawa ''ceremonii'' masażu. Terapeuta wykonuje łagodne, płynne i rytmiczne ruchy rękoma w takt muzyki. Porusza się przy tym w specyficzny sposób, określany według hawajskich tradycji krokiem Fregaty. Taneczny krok terapeuty wraz ze specyficznym ruchem rąk przypomina łagodne fale przesuwające się po ciele osoby masowanej a aromat wykorzystywanych olejków kokosowych tworzy idealne warunki do osiągnięcia pełni relaksu i harmonii na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Stosowany podczas zabiegu olejek doskonale nawilża i odżywia suchą i pękającą skórę. Pozytywnie oddziałuje na skórę dojrzałą i uszkodzoną przez słońce.

Działanie:

- uspokajające; - rozluźnia mięśnie, uwalnia od napięć powstałych podczas stresu, odblokowując swobodny przepływ energii; - pobudza układ limfatyczny i krwionośny; - wspomaga przemianę materii i trawienie; - zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów;

Wskazania:

- stany przemęczenia i stresu, - osłabienie organizmu, - złe samopoczucie, - bóle głowy, pleców, - bóle mięśni, - sucha, zniszczona skóra

Przeciwwskazania:

- analogiczne jak w masażu klasycznym.

Czas zabiegu: 50 min.cena 120,00

 

Sierpień 2013

Otworzyliśmy pijalnię wody mineralnej JANTAR!

Po zakupie pijałki za 15,00 PLN będziesz mógł pić wodę mineralną Jantar przez cały pobyt w sanatorium SAN bez ograniczeń. 

Dlaczego warto?

Wspaniałą pamiątkową pijałkę zabierzesz do domu, ale najważniejsze są walory wody Jantar.

Naturalna woda mineralna Jantar to najwyższej jakości woda czerpana ze źródła artezyjskiego  w sercu nadbałtyckiego Uzdrowiska Kołobrzeg. Orzeźwia , uzupełnia ubytki soli mineralnych, wpływa korzystnie na samopoczucie i wydolność organizmu, wspomaga pracę układu pokarmowego.

Jest hipotoniczna (40% lepsze wchłanianie niż w izotoniku)

Szybko i skutecznie nawadnia organizm.

Zawiera elektrolity- sód i potas,niezbędne do prawidłowego wiązania płynów.

Zapewnia utrzymanie wewnętrznej równowagi wodnoelektrolitowej, co jest szczególne ważne przy wysiłku.

Posiada w swoim składzie wodorowęglany (HCO3) , które sa doskonałym czynnikiem dla sportowców.

Alkaliczny odczyn przywraca równowagę kwasowo-zasadową.

 

Zaczerpnij ze żródła Jantar!

 

2013

Nasz terapeuta manualny mgr Robert Kot ukończył najnowsze szkolenie z metody Ackermana i uzyskał tytuł Osteopaty.

 

Maj 2013

Ekipa Sanatorium San Maraton Team wzięła udział w I Kołobrzeg Maratonie.

Dyrektor Mariusz Sienkiewicz nie ukończył wyjątkowo zawodów z przyczyn technicznych, ale odgraża się, że wróci za rok, 04 maja 2014. Sanatorium SAN było pomysłodawcą i  współorganizatorem I Kołobrzeg Maratonu . Szczegóły na www.maratonkolobrzeg.pl

 

  

2012                                    

Praca magisterska o działaniu leczniczym basenu solankowego w Sanatorium SAN!
Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi wynikami badań przeprowadzonych przez  naszego pracownika mgr Jacka Błaszczyka  na temat wpływu  aktywności ruchowej w basenie solankowym na podstawowe czynności życiowe i odczuwanie bólu.
 
                                               
 
Styczeń 2013
Dieta dla wegetarian w Sanatorium SAN
Od stycznia 2013 wprowadzamy dietę dla wegetarian. O wyborze tej diety prosimy informować w recepcji  po przyeździe przy rezerwacji pobytu.
 

Lipiec 2012
Mamy kosmetologa w drużynie !
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że członkini naszego zespołu Pani Ewelina Szymańska uzyskała tytuł kosmetologa w specjalności kosmetologia lecznicza na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Zachęcamy Państwa do oddania się w Jej niesamowite ręce w ramach usług naszego Gabinetu Urody