Co u nas nowego!

 

*    *     *

Bieganie to jedna z najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych form aktywności fizycznej, które zmusza serce oraz płuca do większego wysiłku, dzięki czemu wzmacnia organizm i poprawia jego kondycję.

 
By zachęcić do intensywnego wysiłku PRECOR opracował nową technologię maszyny aerobowej, Adaptive Motion Trainer. czyli trenażer dostosowujący się do Twojego indywidualnego ruchu, pozwalając ćwiczyć w dowolnym wymiarze --> Ćwicząc z różnym obciążeniem, możesz wykonywać krótkie i długie kroki, step, kroki eliptyczne (jak na crosstrainerze), czy nawet biegać - tak jak na bieżni. Jedyną barierą jest Twoja wyobraźnia. Gdy tylko poczujesz zmęczenie, możesz zmienić krok i obciążać inne partie mięśni. Odpowiedni dobór treningu pozwoli na spalenie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni.
 
Urządzenie ATM to rewolucja w dziedzinie Fitness, które nie musi być monotonnym powtarzaniem tego samego ruchu! 

 

Urządzenie ATM dostępne od dziś w Sali Fitness Sanatorium SAN.

Zobacz film

*   *   * 

 

Zapraszamy na turnusy Akademii Zdrowego Kręgosłupa do Sanatorium San!!

Od września 2017 nasz program  wzbogaciliśmy o badanie lekarskie u lekarza specjalisty rehabilitacji ruchowej oraz o test prawidłowości postawy na platformie ZEBRIS. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik otrzyma konspekt i film instruktażowy na płycie CD z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania w domu, do czego serdecznie zachęcamy.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu!

 

 *    *    * 

Opinie 2017 

Holiday Check

 

 

*   *    *

 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dot. Terapii Indywidualnej, której program przygotowany został przez naszych lekarzy specjalistów dla tych Państwa, którzy w pełni koncentracji chcą otworzyć się na nowy styl życia, w jaki wprowadza Terapia.
 
Krótki film wprowadzający do obejrzenia tutaj

 

*    *    *

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzania naszego nowo utworzonego kanału na portalu You Tube, gdzie będą mogli Państwo obejrzeć najnowsze aktualności z życia Sanatorium San;

 

Na naszym kanale mogą Państwo obejrzeć relacje z uczestnictwa w Terapii Indywidualnej w formie 20 min filmu przygotowanego przez zespół specjalistów naszego Sanatorium San. Kilkając na link, zostaną Państwo przekierowani do filmu.

 

Poniżej krótki film obrazujący Sanatorium SAN:

*    *    *

 

Znamy już wyniki losowania konkursu ankietowanych Sanatorium San.

Spośród gości, biorących udział w losowaniu nagrody, wylosowaliśmy szczęśliwca;

Tegoroczną zwyciężczynią tygodniowego pobytu leczniczego dla 2 os. jest Pani Marta z miejscowości Będzin.
O wygranej będziemy kontaktować się telefonicznie w dniu dzisiejszym.
Gratulujemy wygranej!!

Zapraszamy do Sanatorium SAN o każdej porze roku

 

 

Zapraszamy do Sanatorium SAN !

 

 

*    *     * 

 

 

Wypróbuj masaż Vibro, zabieg dostępny od 09.01.2017 - więcej tutaj poz. 96. 

 

Zapraszamy do lektury artykułu w Gazecie Wyborczej - Długowieczni.

 

Terapia Indywidualna 

Pakiet przeznaczony jest dla najbardziej wymagających i świadomych swoich potrzeb pacjentów.
Jeżeli czujesz, że wymagasz absolutnie indywidualnego podejścia do Twoich problemów z narządem ruchu, to ta oferta jest właśnie dla Ciebie.
Nasz zespół  specjalistów w osobach Dr Grażyna Zaręba, Dr Dominik Skupiński, mgr Robert Kot, mgr Mateusz Kubisz oraz Mariusz Glimasiński są do Państwa dyspozycji.
Program ten różni się od innych tym, że przez cały pobyt zajmuje się Państwem jeden lekarz oraz 2 terapeutów , każdy przez godzinę dziennie.
Program zajęć jest opracowywany  indywidualnie w sobotę  w dniu przyjazdu podczas pierwszych konsultacji.
Przez cały pobyt będą mogli Pastwo  zadzwonić do przypisanego lekarza i skonsultować z nim przebieg terapii.
Pobyt jest możliwy tylko , o ile przywiozą Państwo ze sobą dokumentację lekarską dotyczącą Waszych problemów jak opis lekarski, zdjęcia RTG, RM lub USG. Warto te dokumenty przesłać do nas wcześniej, abyśmy mogli się lepiej przygotować na Państwa pobyt.
Szczegóły : http://www.san.pl/terapia-indywidualna-nowosc

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe w terenie z instruktorem na rowerze typu tandem (dwuosobowy).

Podczas 1 h zajęć uczestnik może wykonywać ćwiczenia, które dotleniają organizm w strefie czystego powietrza nadmorskiego parku krajobrazowego.

Cena : 35 PLN / h. 

Zapraszam

Beata Kler
Trener sportowy

 

 

 

 
 
Z Dyrektorem Generalnym Sanatorium SAN Wojciechem Furmankiem rozmawia Paulina Szarejko.

     Panie dyrektorze, czy warto przyjechać do    Sanatorium San?
Uważam, że Sanatorium San jest pod wieloma względami wyjątkowe. Największym jego wyróżnikiem, moim zdaniem, jest bardzo korzystny dla naszych gości stosunek jakości oferowanych usług do ich ceny, a także ich różnorodność. Tu upatruję naszą główną przewagę nad innymi obiektami typu medical spa.
A jak udaje się to osiągnąć?
W naszej strategii przyjęliśmy zasadę oferowania dobrej jakości za przyzwoitą cenę. W praktyce oznacza to, że nie aspirujemy do standardu wyposażenia pokoi na poziomie pięciogwiazdkowych hoteli, a główny nacisk położyliśmy na część medyczną, gdzie nie zgadzamy się na żadne kompromisy. W efekcie nasi goście otrzymują optymalną ofertę, płacąc tylko za leczenie, co  nie oznacza, że nie dbamy o inne obszary związane z pobytem u nas.
Co uważa Pan za główny atut Sanatorium San?
Jestem szczególnie dumny z naszej załogi, która po prostu lubi swoją pracę, a przy tym jest to zespół prawdziwych fachowców. Nasze programy specjalne, takie jak dieta Dr Bardadyna, Akademia Zdrowego Kręgosłupa, trening personalny, czy terapia manualna są naszą wizytówką i będą stale rozwijane.
Czy wierzy Pan w działanie zabiegów balneologicznych?
Nie wierzę, bo nie muszę. Działanie lecznicze kołobrzeskiej borowiny i solanki zostało już dawno naukowo udowodnione. Zresztą korzystam z tych zabiegów osobiście, mimo stosunkowo młodego wieku. Ponieważ biegam amatorsko ultra maratony, czyli biegi powyżej 100 kilometrów, jestem częstym gościem gabinetu terapii manualnej, gdzie nasi specjaliści dosłownie stawiają mnie na nogi. Złamany przeze mnie w wypadku na rowerze kręgosłup jest również w Sanie regularnie serwisowany. Mam wielkie szczęście, że pracuję w Sanatorium.
Więc Wasza oferta nie jest skierowana tylko do starszych osób?
Proszę Pani, moja 16 letnia córka wręcz uwielbia tu przyjeżdżać, a żona wciąż mnie dopytuje, kiedy ją zaproszę do Sanu. A co mam powiedzieć o całej rzeszy odwiedzających nas pracowników biurowych, którym pomagamy w naszej Akademii Zdrowego Kręgosłupa? Rzeczywiście, wraz z wiekiem naszych klientów zainteresowanie nami rośnie, ale jednocześnie rośnie świadomość społeczeństwa, że korzystniej jest spędzić prozdrowotnie czas w uzdrowisku niż bezproduktywnie gdzieś w tropikach.
Dziękuję Panu za wywiad.
Vacu Line
Z przyjemnością informujemy, że zakupiliśmy nowy model Vacu Line. Istotną zaletą jest to, że wibrobieżnia łączy nowatorski sposób              treningu w podciśnieniu z efektem masażu wibracyjnego.         Zastosowane w urządzeniu promienniki podczerwieni dodatkowo        wnikają w ciało kilka centymetrów co powoduje zintensyfikowanie       procesu spalania tłuszczu w tkance podskórnej.                                        Jeden 30 minutowy trening pozwala pozbyć się od 2000 do 3500 kcal.

 

 

 

Trening personalny
Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na Wasze sugestie wprowadziliśmy do oferty Trening Personalny. Każdy z nas lubi być dopieszczony i potraktowany indywidualnie. Każdy z nas chce zadać trenerowi osobiste pytania i otrzymać dopasowaną do jego problemów odpowiedź, wskazówki. Nasza trenerka Agnieszka Kramarczyk jest teraz do Waszej dyspozycji. Można Jej zadać pytania przed przyjazdem do nas na adres planowanie@san.pl. Cena zajęć za 1 godzinę to bardzo konkurencyjne 75,00 PLN, ale osoby o takim samym poziomie wytrenowania mogą się umówić w grupie do 3 osób i cena się nie zmieni. Swoje wrażenia z treningu z Agnieszką opisała mieszkanka Kołobrzegu Magdalena Azierska w swoim blogu http://magdalenaaz.pinger.pl/ Zachęcamy do lektury i do zapisywania się na indywidualne sesje. Warto! P.S.- ja też byłem u Pani Agnieszki i odkryłem swoje braki.
Teraz po odebraniu kilku lekcji ćwiczę już prawidłowo sam w domu.
Pozdrawiam, Wojciech Furmanek
Dyrektor Generalny Sanatorium San

 

  •  
 
 

 

 

Holiday Check 2015!
Dziękujemy za rekomendacje!
W roku 2015 dzięki opiniom naszych Gości zostalismy ocenieni na 4.9 pkt na 6 możliwych! Dziękujemy za zaufanie! Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości podwyższyć tą ocenę!

 

SWAYWAVER-relaks na fali

dostępne od 03.08.2015
Szanowni Państwo!
Jako jedyny obiekt w Kołobrzegu wprowadzamy do oferty
swaywaver.
Unikalna konstrukcja stołu zapewnia odczucia porównywalne do unoszenia się na wodzie na dmuchanym materacu.Stanowi to doskonałą formę terapii poprzez osiąganie stanu głębokiego relaksu.Do tej pory ten swoisty stan nieważkości był możliwy do osiągnięcia tylko na wodzie lub w kosmosie.Dzisiaj mozesz odlecieć w naszym gabinecie swaywaver w Sanatorium San.
Falowanie odbywa  w 3 wariantach:
jako relaks na fali  swaywaver relax  15 minut  35,00  PLN
lub jako masaż całościowy  swaywaver massage  50 minut 130,00 PLN
lub jako masaż częściowy  swaywaver massage  20 minut   50,00  PLN (te opcje z oliwką)
obejrzyj film: https://youtu.be/xhQkeriUHf0

 

 

 Dr Wolff -Funktional Training Station

Z przyjemnością informujemy, że wyposażyliśmy naszą salę fitness w urządzenie do treningu funkcjionalnego dr Wolffa. 
Trening funkcjonalny z obciążeniem własnego ciała to idealna wręcz propozycja prozdrowotnych ćwiczeń zwłaszcza dla osób o słabszej wydolności. Oto zalety takiego treningu: prosty i bezpieczny trening dzięki nowatorskiej formule ; 3 poziomów zaawansowania, idealne uzupełnienie typowego treningu siłowego, dodatkowa motywacja treningowa dzięki gamie ponad 50 ćwiczeń, inteligentna gradacja zaawansowania ćwiczeń pod kątem planowania i monitorowania treningu, trening z systemem podwieszanym . 

 

Zachęcamy do wypróbowania urządzenia pod okiem naszch trenerów lub samodzielnie.

https://youtu.be/8q0-uGUXAeE

 

Zapraszamy na wykład Lecznictwo uzdrowiskowe "Dlaczego warto?"

 

Od lutego 2015 r. zapraszamy cyklicznie na wykład Dr Grażyny Zaręby - Lecznictwo Uzdrowiskowe "Dlaczego warto ?". Najbliższy wykład odbędzie się 23 maja o godzinie 12.0 w KAWIARNI w Sanatorium San.

 

  • Październik 2014
Z przyjemnością informujemy że nasza fizjoterapeutka     i opiekunka wczasów odchudzających Dr Bardadyna      Aleksandra Pazura uzyskała tytuł instruktora Fitness.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sierpień 2014

Masaż Lomi Lomi Nui

to wyjątkowy masaż całego ciała o prastarej tradycji i korzeniach wywodzący się z Hawajów, zwany również masażem Hawajki czy też masażem troskliwych rąk. O unikalności tej techniki decyduje niesamowita oprawa ''ceremonii'' masażu. Terapeuta wykonuje łagodne, płynne i rytmiczne ruchy rękoma w takt muzyki. Porusza się przy tym w specyficzny sposób, określany według hawajskich tradycji krokiem Fregaty. Taneczny krok terapeuty wraz ze specyficznym ruchem rąk przypomina łagodne fale przesuwające się po ciele osoby masowanej a aromat wykorzystywanych olejków kokosowych tworzy idealne warunki do osiągnięcia pełni relaksu i harmonii na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Stosowany podczas zabiegu olejek doskonale nawilża i odżywia suchą i pękającą skórę. Pozytywnie oddziałuje na skórę dojrzałą i uszkodzoną przez słońce.

Działanie:

- uspokajające; - rozluźnia mięśnie, uwalnia od napięć powstałych podczas stresu, odblokowując swobodny przepływ energii; - pobudza układ limfatyczny i krwionośny; - wspomaga przemianę materii i trawienie; - zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów;

Wskazania:

- stany przemęczenia i stresu, - osłabienie organizmu, - złe samopoczucie, - bóle głowy, pleców, - bóle mięśni, - sucha, zniszczona skóra

Przeciwwskazania:

- analogiczne jak w masażu klasycznym.

Czas zabiegu: 50 min.cena 120,00

 

 

Sierpień 2013
Otworzyliśmy pijalnię wody mineralnej JANTAR!
Po zakupie pijałki za 15,00 PLN będziesz mógł pić wodę mineralną Jantar przez cały pobyt w sanatorium SAN bez ograniczeń. 
Dlaczego warto?
Wspaniałą pamiątkową pijałkę zabierzesz do domu, ale najważniejsze są walory wody Jantar.
Naturalna woda mineralna Jantar to najwyższej jakości woda czerpana ze źródła artezyjskiego  w sercu nadbałtyckiego Uzdrowiska Kołobrzeg. Orzeźwia , uzupełnia ubytki soli mineralnych, wpływa korzystnie na samopoczucie i wydolność organizmu, wspomaga pracę układu pokarmowego.
Jest hipotoniczna (40% lepsze wchłanianie niż w izotoniku)
Szybko i skutecznie nawadnia organizm.
Zawiera elektrolity- sód i potas,niezbędne do prawidłowego wiązania płynów.
Zapewnia utrzymanie wewnętrznej równowagi wodnoelektrolitowej, co jest szczególne ważne przy wysiłku.
Posiada w swoim składzie wodorowęglany (HCO3) , które sa doskonałym czynnikiem dla sportowców.
Alkaliczny odczyn przywraca równowagę kwasowo-zasadową.
Zaczerpnij ze żródła Jantar! 2013
Nasz terapeuta manualny mgr Robert Kot ukończył najnowsze szkolenie z metody Ackermana i uzyskał tytuł Osteopaty.

 

Maj 2013

Ekipa Sanatorium San Maraton Team wzięła udział w I Kołobrzeg Maratonie.
Dyrektor Mariusz Sienkiewicz nie ukończył wyjątkowo zawodów z przyczyn technicznych, ale odgraża się, że wróci za rok, 04 maja 2014. Sanatorium SAN było pomysłodawcą i  współorganizatorem I Kołobrzeg Maratonu . Szczegóły na www.maratonkolobrzeg.pl

 

  

2012                                    

Praca magisterska o działaniu leczniczym basenu solankowego w Sanatorium SAN!
Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi wynikami badań przeprowadzonych przez  naszego pracownika mgr Jacka Błaszczyka  na temat wpływu  aktywności ruchowej w basenie solankowym na podstawowe czynności życiowe i odczuwanie bólu.
Praca do pobrania
                                               
Styczeń 2013
Dieta dla wegetarian w Sanatorium SAN
Od stycznia 2013 wprowadzamy dietę dla wegetarian. O wyborze tej diety prosimy informować w recepcji  po przyeździe przy rezerwacji pobytu.
Lipiec 2012
Mamy kosmetologa w drużynie !
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że członkini naszego zespołu Pani Ewelina Szymańska uzyskała tytuł kosmetologa w specjalności kosmetologia lecznicza na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Zachęcamy Państwa do oddania się w Jej niesamowite ręce w ramach usług naszego Gabinetu Urody