Co u nas nowego!

Luty 2018,

 

Sanatorium SAN prezentuje sprzęt diagnostyczno- terapeutyczny, przy użyciu którego prowadzimy trening stabilizacyjny na platformie ZEBRIS, dostępny w ramach pakietów: Akademii Zdrowego Kręgosłupa i Terapii Indywidualnej. Szczegóły dotyczące oferty znajdują się na naszej stronie internetowej www.san.pl

 
Zapraszamy do obejrzenia filmu
 
 

 

Styczeń 2018

 

Zakupiliśmy 4 rowery spinningowe do naszej siłowni!!! Zapraszamy na trening :) 

 

Rower spinningowy inSPORTline Kapara swoimi parametrami i precyzją wykonania przewyższa niektóre, znacznie droższe modele, użytkowane w centrach fitness i siłowniach. Rower spinningowy inSPORTline Kapara jest przeznaczony do intensywnego treningu z dużym obciążeniem, w warunkach domowych. Dodatkowe atuty modelu to niezawodny, cichy system hamulcowy i maksymalnie długa żywotność. Sprzęt nie zawiera komputera. 

  

Spinningowy rower treningowy inSPORTline Kapara jest wyposażony w oparcia dla przedramion  i płynną regulację obciążenia; działa bez biegu jałowego w cichy sposób. Dodatkowe parametry: 18 kg koło zamachowe, aluminiowe pedały, nośność 150 kg, regulowana kierownica i siedzenie. 

 

 

Grudzień 2017

 

Świąteczna Planeta Sanatorium SAN zaprasza na film.

 

Grudzień 2017

 

Sanatorium SAN zakupiło  urządzenie do badania prawidłowości postawy i chodu.

Platforma FDM firmy Zebris  umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże w trakcie chodu (biegu) po platformie oraz analizę poszczególnych faz chodu. Oprogramowanie pozwala zmierzyć do 4 cykli chodu w jednym teście. Program umożliwia ocenę parametrów chodu takich jak: prędkość, długość i szerokość kroku, czas kontaktu stopy z podłożem, długość ścieżki przemieszczania się rzutu środka nacisku i inne Ponadto istnieje możliwość oceny równowagi śledząc przemieszczanie się rzutu środka ciężkości. W trakcie pomiaru zapewniony jest pełny biofeedback. Platforma  pozwala na kompleksową ocenę lokomocji z parametrami kinematycznymi, analizą biopotencjału z mięśni

cena badania 60,00 PLN

poz. 84 w cenniku

 

zobacz film instruktażowy              żartobliwa wizualizacja badania

Trening propriocepcji oparty na biofeedbacku

Propriocepcja, inaczej czucie głębokie jest zmysłem w układzie mięśniowo-szkieletowym, który odpowiada za dostarczanie informacji na temat położenia ciała w przestrzeni oraz ustawienia poszczególnych części względem siebie. Informacje te potrzebne są człowiekowi podczas aktywności fizycznej, gdzie bodźce zmieniają się bardzo szybko, ale także w codziennym życiu przy wykonywaniu najprostszych czynności. Receptory tego zmysłu w układzie ruchu znajdują się mięśniach i stawach. Istotną rolę pełni również wzrok i błędnik. Informacje z receptorów są analizowane i na ich podstawie organizm reaguje napięciem mięśniowym, stabilizacją stawów czy zmianą kierunku ruchu adekwatnie do sytuacji.

Gdy czucie głębokie jest zaburzone, narastają trudności przy: utrzymaniu równowagi, poruszaniu się, czynnościach dnia codziennego wytrącających z równowagi (wchodzenie na drabinę, mycie okien).

Trening biofeedback na platformie Zebris oparty jest na wizualnej grze komputerowej podczas której pacjent obserwuje swoje osiągniecia na monitorze.

 

Wskazania:

1. schorzenie neurologiczne

2. urazy układu kostno-szkieletowego

3. przeciążanie struktur okołostawowych

4. urazy więzadłowe 

 

 

cena 25 PLN

poz 85 w cenniku

wizualizacja gry napędzanej ciałem pacjenta

 

 

Wrzesień 2017

BADANIE ANALIZY SKŁADU CIAŁA za pomocą BIACORPUS RX- 4000 

 

Sanatorium SAN ma zaszczyt poinformować Państwa, że oferta  Bazy Zabiegowej SAN, została rozszerzona o nowe badanie ANALIZY SKŁADU CIAŁA.

 

CHARAKTERYSTYKA 

 

Zmiany w wadze ciała mogą być spowodowane przez zmiany zawartości wody, tłuszczu czy tkanki mięśniowej - oznacza to, że w prawidłowym prowadzeniu programu utraty wagi niezbędna jest indywidualna analiza składu ciała. Przez wiele lat analiza bioimpedancji elektrycznej (BIA) stała się dobrze rozpoznawalną, szybką i prostą oraz całkowicie bezinwazyjną metodą pomiaru składu ciała. W krótkim czasie i przy małym wysiłku otrzymujemy rzetelne dane na temat pacjenta.
 
Współczesna medycyna żywieniowa nie ocenia już stanu zdrowia pacjenta oraz odżywienia na podstawie wagi ciała, lecz na podstawie analizy składu ciała.
 

 

 

Analiza składu ciała przy wykorzystaniu wyników impedancji bioeletrycznej (BIA) -  szczegółowa specyfikacja badania

 

Zapraszamy!!!

 

 

                                                                          BIACORPUS RX 4000

 

Wrzesień 2017

FILM UKAZUJĄCY WYKORZYSTANIE BOROWINY

 

Krótki niemiecko-języczny film na temat historycznego pasu nadmorskiego, pomiędzy Zalewem Szczecińskim a Zatoką Gdańską, obrazujący m.in różne metody wykorzystania borowiny, również na terenie naszego obiektu Sanatorium San w Kołobrzegu.

OBEJRZYJ FILM

Wir präsentieren eine kurze Film betreffent eine historische Küstenstreifen, zwischen Stettiner Haff und Danzig Bucht, zeigt u.a. verschiedene Moorpackung Wege zu verwenden, auch im unsere Sanatorium San in Kolberg. FILM ANSEHEN

 

Ehrwürdige Seebäder, riesige Wanderdünen, bewaldete Steilküsten: Die pommersche Ostseeküste ist vielfältig. Die Menschen in diesem Teil Polens sind traditionsbewusst und innovativ.
NDR.DE
 
 
 
 

 

 

 

Wrzesień 2017

FREEMOTION INCLINE TRAINER i11.9.

 

Z radością informuję, że nasza Sala aerobowa została wyposażona w nową bieżnię,

FREEMOTION INCLINE TRAINER i11.9.    prezentacja produktu

Zapraszamy na trening!!

 

 

Sierpień 2017

PRECOR i nowa technologia maszyny aerobowej

 

Bieganie to jedna z najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych form aktywności fizycznej, które zmusza serce oraz płuca do większego wysiłku, dzięki czemu wzmacnia organizm i poprawia jego kondycję.

By zachęcić do intensywnego wysiłku PRECOR opracował nową technologię maszyny aerobowej, Adaptive Motion Trainer. czyli trenażer dostosowujący się do Twojego indywidualnego ruchu, pozwalając ćwiczyć w dowolnym wymiarze --> Ćwicząc z różnym obciążeniem, możesz wykonywać krótkie i długie kroki, step, kroki eliptyczne (jak na crosstrainerze), czy nawet biegać - tak jak na bieżni. Jedyną barierą jest Twoja wyobraźnia. Gdy tylko poczujesz zmęczenie, możesz zmienić krok i obciążać inne partie mięśni. Odpowiedni dobór treningu pozwoli na spalenie tkanki tłuszczowej oraz wzmocnienie mięśni.

Urządzenie ATM to rewolucja w dziedzinie Fitness, które nie musi być monotonnym powtarzaniem tego samego ruchu! 

Urządzenie ATM dostępne od dziś w Sali Fitness Sanatorium SAN.  ZOBACZ FILM

 

 

Lipiec 2017

Akademia Zdrowego Kręgosłupa do Sanatorium San!!

 

Od września 2017 nasz program  wzbogaciliśmy o badanie lekarskie u lekarza specjalisty rehabilitacji ruchowej oraz o test prawidłowości postawy na platformie ZEBRIS. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik otrzyma konspekt i film instruktażowy na płycie CD z ćwiczeniami do samodzielnego wykonywania w domu, do czego serdecznie zachęcamy.

OBEJRZYJ FILM

 

 

Czerwiec 2017

 
Terapia Indywidualna Sanatorium SAN.
 
 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dot. Terapii Indywidualnej, której program przygotowany został przez naszych lekarzy specjalistów dla tych Państwa, którzy w pełni koncentracji chcą otworzyć się na nowy styl życia, w jaki wprowadza Terapia.
 
Krótki film wprowadzający & szczegóły oferty.

Czerwiec 2017

Sanatorium SAN - znajdź nas na Youtube.com!

Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszego nowo utworzonego kanału na portalu You Tube, gdzie będą mogli Państwo obejrzeć najnowsze aktualności z życia Sanatorium San;

Na naszym kanale mogą Państwo obejrzeć relacje z uczestnictwa w Terapii Indywidualnej w formie 20 min filmu przygotowanego przez zespół specjalistów naszego Sanatorium San. Kilkając na link, zostaną Państwo przekierowani do filmu.

 

Krótki film obrazujący Sanatorium SAN

 

 

Zapraszamy do Sanatorium SAN !

 

 

 

 

Kwiecień 2017

 

Opinie Holiday Check 2017

 

W roku 2017 dzięki opiniom naszych Gości zostaliśmy ocenieni na 4.9 pkt na 6 możliwych! Dziękujemy za zaufanie! Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości podwyższyć tą ocenę! 

 

Grudzień 2016

VIBRO  MASAŻ

 

Wypróbuj masaż Vibro, zabieg dostępny od 09.01.2017 - więcej tutaj poz. 96. 

 

 

 

Wrzesień 2016

"DŁUGOWIECZNI" - Artykuł w Gazecie Wyborczej

 

 

 

Lipiec 2016

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe w terenie z instruktorem na rowerze typu tandem (dwuosobowy).

 

 

Podczas 1 h zajęć uczestnik może wykonywać ćwiczenia, które dotleniają organizm w strefie czystego powietrza nadmorskiego parku krajobrazowego.

Cena : 35 PLN / h. 

Zapraszam

Beata Kler
Trener sportowy

 

 

Kwiecień 2016

Opinie Holiday Check  2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lipiec 2015

 

Holiday Check 2015

 

Dziękujemy za rekomendacje!

W roku 2015 dzięki opiniom naszych Gości zostalismy ocenieni na 4.9 pkt na 6 możliwych! Dziękujemy za zaufanie! Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości podwyższyć tą ocenę! 

 

 

Marzec 2015

Wywiad z Dyrektorem Generalnym Sanatorium SAN Wojciechem Furmankiem 

 

     Panie dyrektorze, czy warto przyjechać do    Sanatorium San?
Uważam, że Sanatorium San jest pod wieloma względami wyjątkowe. Największym jego wyróżnikiem, moim zdaniem, jest bardzo korzystny dla naszych gości stosunek jakości oferowanych usług do ich ceny, a także ich różnorodność. Tu upatruję naszą główną przewagę nad innymi obiektami typu medical spa.
A jak udaje się to osiągnąć?
W naszej strategii przyjęliśmy zasadę oferowania dobrej jakości za przyzwoitą cenę. W praktyce oznacza to, że nie aspirujemy do standardu wyposażenia pokoi na poziomie pięciogwiazdkowych hoteli, a główny nacisk położyliśmy na część medyczną, gdzie nie zgadzamy się na żadne kompromisy. W efekcie nasi goście otrzymują optymalną ofertę, płacąc tylko za leczenie, co  nie oznacza, że nie dbamy o inne obszary związane z pobytem u nas.
Co uważa Pan za główny atut Sanatorium San?
Jestem szczególnie dumny z naszej załogi, która po prostu lubi swoją pracę, a przy tym jest to zespół prawdziwych fachowców. Nasze programy specjalne, takie jak dieta Dr Bardadyna, Akademia Zdrowego Kręgosłupa, trening personalny, czy terapia manualna są naszą wizytówką i będą stale rozwijane.
Czy wierzy Pan w działanie zabiegów balneologicznych?
Nie wierzę, bo nie muszę. Działanie lecznicze kołobrzeskiej borowiny i solanki zostało już dawno naukowo udowodnione. Zresztą korzystam z tych zabiegów osobiście, mimo stosunkowo młodego wieku. Ponieważ biegam amatorsko ultra maratony, czyli biegi powyżej 100 kilometrów, jestem częstym gościem gabinetu terapii manualnej, gdzie nasi specjaliści dosłownie stawiają mnie na nogi. Złamany przeze mnie w wypadku na rowerze kręgosłup jest również w Sanie regularnie serwisowany. Mam wielkie szczęście, że pracuję w Sanatorium.
Więc Wasza oferta nie jest skierowana tylko do starszych osób?
Proszę Pani, moja 16 letnia córka wręcz uwielbia tu przyjeżdżać, a żona wciąż mnie dopytuje, kiedy ją zaproszę do Sanu. A co mam powiedzieć o całej rzeszy odwiedzających nas pracowników biurowych, którym pomagamy w naszej Akademii Zdrowego Kręgosłupa? Rzeczywiście, wraz z wiekiem naszych klientów zainteresowanie nami rośnie, ale jednocześnie rośnie świadomość społeczeństwa, że korzystniej jest spędzić prozdrowotnie czas w uzdrowisku niż bezproduktywnie gdzieś w tropikach.
Dziękuję Panu za wywiad. Paulina Szarejko

 

 

Luty 2015

VACU LINE

Z przyjemnością informujemy, że zakupiliśmy nowy model Vacu Line. Istotną zaletą jest to, że wibrobieżnia łączy nowatorski sposób              treningu w podciśnieniu z efektem masażu wibracyjnego.         Zastosowane w urządzeniu promienniki podczerwieni dodatkowo        wnikają w ciało kilka centymetrów co powoduje zintensyfikowanie       procesu spalania tłuszczu w tkance podskórnej.                                        Jeden 30 minutowy trening pozwala pozbyć się od 2000 do 3500 kcal.

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

Styczeń 2015

Trening personalny

 

Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na Wasze sugestie wprowadziliśmy do oferty Trening Personalny. Każdy z nas lubi być dopieszczony i potraktowany indywidualnie. Każdy z nas chce zadać trenerowi osobiste pytania i otrzymać dopasowaną do jego problemów odpowiedź, wskazówki. Nasza trenerka Agnieszka Kramarczyk jest teraz do Waszej dyspozycji. Można Jej zadać pytania przed przyjazdem do nas na adres planowanie@san.pl.
Cena zajęć za 1 godzinę to bardzo konkurencyjne 75,00 PLN, ale osoby o takim samym poziomie wytrenowania mogą się umówić w grupie do 3 osób i cena się nie zmieni.
Swoje wrażenia z treningu z Agnieszką opisała mieszkanka Kołobrzegu Magdalena Azierska w swoim blogu http://magdalenaaz.pinger.pl/ Zachęcamy do lektury i do zapisywania się na indywidualne sesje. Warto!
P.S.- ja też byłem u Pani Agnieszki i odkryłem swoje braki.
Teraz po odebraniu kilku lekcji ćwiczę już prawidłowo sam w domu.
Pozdrawiam, Wojciech Furmanek
Dyrektor Generalny Sanatorium San

 

 
 

 

 

 
 

 

 

Lipiec 2015

SWAYWAVER-relaks na fali

dostępne od 03.08.2015
 
Jako jedyny obiekt w Kołobrzegu wprowadzamy do oferty
swaywaver.
Unikalna konstrukcja stołu zapewnia odczucia porównywalne do unoszenia się na wodzie na dmuchanym materacu.Stanowi to doskonałą formę terapii poprzez osiąganie stanu głębokiego relaksu.Do tej pory ten swoisty stan nieważkości był możliwy do osiągnięcia tylko na wodzie lub w kosmosie.Dzisiaj mozesz odlecieć w naszym gabinecie swaywaver w Sanatorium San.
Falowanie odbywa  w 3 wariantach:
jako relaks na fali  swaywaver relax  15 minut  35,00  PLN
lub jako masaż całościowy  swaywaver massage  50 minut 130,00 PLN
lub jako masaż częściowy  swaywaver massage  20 minut   50,00  PLN (te opcje z oliwką)
obejrzyj film: https://youtu.be/xhQkeriUHf0

 

 

 

 

Maj 2015

Dr Wolff -Funktional Training Station

Z przyjemnością informujemy, że wyposażyliśmy naszą salę fitness w urządzenie do treningu funkcjionalnego dr Wolffa. 
Trening funkcjonalny z obciążeniem własnego ciała to idealna wręcz propozycja prozdrowotnych ćwiczeń zwłaszcza dla osób o słabszej wydolności. Oto zalety takiego treningu: prosty i bezpieczny trening dzięki nowatorskiej formule ; 3 poziomów zaawansowania, idealne uzupełnienie typowego treningu siłowego, dodatkowa motywacja treningowa dzięki gamie ponad 50 ćwiczeń, inteligentna gradacja zaawansowania ćwiczeń pod kątem planowania i monitorowania treningu, trening z systemem podwieszanym . 

Zachęcamy do wypróbowania urządzenia pod okiem naszch trenerów lub samodzielnie.

https://youtu.be/8q0-uGUXAeE

 

 

 

Styczeń  2015

Zapraszamy na wykład Lecznictwo uzdrowiskowe "Dlaczego warto?"

 

Od lutego 2015 r. zapraszamy cyklicznie na wykład Dr Grażyny Zaręby - Lecznictwo Uzdrowiskowe "Dlaczego warto ?". Najbliższy wykład odbędzie się 23 maja o godzinie 12.0 w KAWIARNI w Sanatorium San.

 

 

Grudzień 2014

Z przyjemnością informujemy że nasza fizjoterapeutka i opiekunka wczasów odchudzających Dr Bardadyna Aleksandra Pazura uzyskała tytuł instruktora Fitness.

 

 

 

 

Sierpień 2014

 

Masaż Lomi Lomi Nui

 

to wyjątkowy masaż całego ciała o prastarej tradycji i korzeniach wywodzący się z Hawajów, zwany również masażem Hawajki czy też masażem troskliwych rąk. O unikalności tej techniki decyduje niesamowita oprawa ''ceremonii'' masażu. Terapeuta wykonuje łagodne, płynne i rytmiczne ruchy rękoma w takt muzyki. Porusza się przy tym w specyficzny sposób, określany według hawajskich tradycji krokiem Fregaty. Taneczny krok terapeuty wraz ze specyficznym ruchem rąk przypomina łagodne fale przesuwające się po ciele osoby masowanej a aromat wykorzystywanych olejków kokosowych tworzy idealne warunki do osiągnięcia pełni relaksu i harmonii na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Stosowany podczas zabiegu olejek doskonale nawilża i odżywia suchą i pękającą skórę. Pozytywnie oddziałuje na skórę dojrzałą i uszkodzoną przez słońce.

Działanie:

- uspokajające; - rozluźnia mięśnie, uwalnia od napięć powstałych podczas stresu, odblokowując swobodny przepływ energii; - pobudza układ limfatyczny i krwionośny; - wspomaga przemianę materii i trawienie; - zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów;

Wskazania:

- stany przemęczenia i stresu, - osłabienie organizmu, - złe samopoczucie, - bóle głowy, pleców, - bóle mięśni, - sucha, zniszczona skóra

Przeciwwskazania:

- analogiczne jak w masażu klasycznym.

Czas zabiegu: 50 min.cena 120,00

 

 

 

 

Sierpień 2013

Otworzyliśmy pijalnię wody mineralnej JANTAR!

 

Po zakupie pijałki za 15,00 PLN będziesz mógł pić wodę mineralną Jantar przez cały pobyt w sanatorium SAN bez ograniczeń. 
Dlaczego warto?
Wspaniałą pamiątkową pijałkę zabierzesz do domu, ale najważniejsze są walory wody Jantar.
Naturalna woda mineralna Jantar to najwyższej jakości woda czerpana ze źródła artezyjskiego  w sercu nadbałtyckiego Uzdrowiska Kołobrzeg. Orzeźwia , uzupełnia ubytki soli mineralnych, wpływa korzystnie na samopoczucie i wydolność organizmu, wspomaga pracę układu pokarmowego.
Jest hipotoniczna (40% lepsze wchłanianie niż w izotoniku)
Szybko i skutecznie nawadnia organizm.
Zawiera elektrolity- sód i potas,niezbędne do prawidłowego wiązania płynów.
Zapewnia utrzymanie wewnętrznej równowagi wodnoelektrolitowej, co jest szczególne ważne przy wysiłku.
Posiada w swoim składzie wodorowęglany (HCO3) , które sa doskonałym czynnikiem dla sportowców.
Alkaliczny odczyn przywraca równowagę kwasowo-zasadową.
Zaczerpnij ze żródła Jantar! 2013
Nasz terapeuta manualny mgr Robert Kot ukończył najnowsze szkolenie z metody Ackermana i uzyskał tytuł Osteopaty.

 

 

Maj 2013

Ekipa Sanatorium San Maraton Team wzięła udział w I Kołobrzeg Maratonie.

Dyrektor Mariusz Sienkiewicz nie ukończył wyjątkowo zawodów z przyczyn technicznych, ale odgraża się, że wróci za rok, 04 maja 2014. Sanatorium SAN było pomysłodawcą i  współorganizatorem I Kołobrzeg Maratonu . Szczegóły na www.maratonkolobrzeg.pl

 

  

 

 

2012                                

Praca magisterska o działaniu leczniczym basenu solankowego w Sanatorium SAN!

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi wynikami badań przeprowadzonych przez  naszego pracownika mgr Jacka Błaszczyka  na temat wpływu  aktywności ruchowej w basenie solankowym na podstawowe czynności życiowe i odczuwanie bólu.
Praca do pobrania
                                               

 

 

Styczeń 2013

Dieta dla wegetarian w Sanatorium SAN

Od stycznia 2013 wprowadzamy dietę dla wegetarian. O wyborze tej diety prosimy informować w recepcji  po przyeździe przy rezerwacji pobytu.

 

 

Lipiec 2012

Mamy kosmetologa w drużynie !

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że członkini naszego zespołu Pani Ewelina Szymańska uzyskała tytuł kosmetologa w specjalności kosmetologia lecznicza na Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Zachęcamy Państwa do oddania się w Jej niesamowite ręce w ramach usług naszego Gabinetu Urody